Študujeme z domu - ONLINE ŠKOLA/novinky
Oznamy Pridané: 05. máj 2020

Študujeme z domu - ONLINE ŠKOLA/novinky

Milí študenti,

vyučovací proces na aký sme zvyknutí je prerušený DO ODVOLANIA - škola zostane zatvorená!

(v prípade nutnosti si môžete vyzdvihnúť učebnice/pomôcky ktoré ste si v škole nechali - denne od 8:00-11:00 - ochranné rúško je podmienkou!)

1. Škola Vám bezplatne zriadila konto v prostredí Microsoft Office 365.

Online hodiny - učiteľ vždy zaháji o danom čase (čas konzultácií, alebo vopred dohodnutý čas) online hodiny schôdzu a pripojí si Vás. Semináre a skupiny budú vytvárať učitelia.

Vzhľadom na to, že toto technické riešenie nahrádza prostredie školy v tejto mimoriadnej situácii, platia pri jeho používaní rovnaké pravidlá správania a Vnútorný poriadok, ako keby ste sa nachádzali na pôde školy.

2. Po prekliknutí sa dostanete na rozvrh: Konzultačné hodiny

3. Minister školstva Branislav Gröhling oznámil, že štát sprístupnil zadarmo pre žiakov, rodičov a učiteľov  558 titulov od 14 vydavateľov.

Všetky učebnice nájdete tu: https://edicnyportal.iedu.sk/Briefcase

Je potrebné zadať tieto údaje:
heslo: ucebnica

Súbory pdf viete otvoriť okamžite po prihlásení. Súbory ppdf sa dajú otvoriť cez aplikáciu Microsoft Azure Information Protection Viewer z dôvodu vyššej ochrany autorských práv.

Touto cestou Vám chceme poďakovať, že zodpovedne pokračujete vo výchovno-vzdelávacom procese online.

Vďaka vašej konštruktívnej spätnej väzbe nám pomáhate realizovať a skvalitňovať „ŠKOLU ONLINE “.

Ponúkame Vám návod na to, ako sa

- UČIŤ EFEKTÍVNE ONLINE

- NEZBLÁZNIŤ PRED TESTAMI

Vo vašich triednych nástenkách alebo na tomto mieste budeme zverejňovať zaujímavé výstupy z vašich projektov, zadanej práce, úloh alebo aktivít.

4. Pribudla novinka: naši žiaci opäť úspešní v súťaži Stredoškolská odborná činnosť.

Matej Raab: 1.miesto v odbore Psychológia, pedagogika a sociológia - postupuje do Celoslovenského kola SOČ
Dominika Pjeczková, Sabína Sedláková: 2 miesto v odbore Chémia a potravinárstvo - postupujú do celoslovenského kola SOČ
Sára Kováčová, Adela Zemková:  3 miesto v odbore Biológia

5. Prinášame Vám sériu básní: There is Corona and I am stuck at home.

CHÉMIA Chémia 1 Chémia 2 Chémia 3

SLOVENSKÝ

JAZYK A LITERATÚRA

Ladislav Mňačko - Ako chutí moc

Jerome David Salinger - Kto chytá v žite

Jean Paul Sartre: Múr George Orwel: Zvieracia farma Rozprávka o sklenenom vrchu HAMLET Milan Rúfus - Zvony detstva Norman Kingsley Mailer

OBČIANSKA

NÁUKA

Život počas pandémie
NEMECKÝ JAZYK Europäische UNION Helden im Alltag
RUSKÝ JAZYK Domáce zadanie Что осознали ученики нашей гимназии во время нахождения в карантине

Знаете ли вы город Врбове? I

Знаете ли вы город Врбове? II

ANGLICKÝ JAZYK/

KONVERZÁCIA

Compare your school Essay KAJ - HOLIDAY WEEK

KAJ - travelling (My week holiday)

KAJ - travelling II KAJ - travelling III

ODBORNÁ TERMINOLÓGIA V ANGLICKOM JAZYKU/ ANGLICKÝ JAZYK

Gold Essay Cobalt

Stay fit

OLA Enviromental
MATEMATIKA Uhly v kružniaciach

Pracovný zošit 1.ročník - vďaka LiberaTerra a M.Konrádová

Pracovný zošit 2. - 3. ročník - vďaka LiberaTerra a M.Konrádová

Prečo ti kritické myslenie ZLEPŠÍ ŽIVOT?
BIOLÓGIA 3D MODEL BUNIEK

BUNKA

OBEHOVÁ SÚSTAVA

LATERALITA

GEOGRAFIA MAPY

Metódy diaľkového prieskumu Zeme

Biosféra I zo stránky Lepšia Geografia

Historické územia a tradície Znečistenie vôd
PREVENCIA Bez servítky Je to návykové? Rozhovor s Martinom Madejom Marihuana-neškodná a liečivá? Si závislý od sociálnych sietí? Ako sa chrániť na internete?

Do pozornosti dávame nový portál, kde sa všetky potrebné informácie dozvedia učitelia, žiaci a aj rodičia: UČÍME NA DIAĽKU

Do pozornosti dávame novú aplikáciu k telesnej a športovej výchove: Hýb sa doma

Veríme, že to aj napriek terajšej situácií spolu zvládneme!