Úspech žiakov v Stredoškolskej odbornej činnosti

Tak ako každý rok, i tento raz sa žiaci nášho gymnázia zúčastnili krajského kola súťaže SOČ, ktoré sa tento rok konalo v Dunajskej Strede. Svoje prezentačné schopnosti malo príležitosť predviesť 10 žiakov, z ktorých sa šiestim podarilo umiestniť na prvých dvoch miestach a postúpili tak i do celoslovenského kola - Andrej Vnučko so svojou prácou Aerodynamika RC modelov, Patrik Predný opäť s "rybárskou" témou Rybie zmysly, Lujza Korkošová s témou z oblasti umenia Farby života, Matúš Godál s témou Vysťahovalectvo Slovákov z Uhorska do USA na prelome 19. a 20. storočia, Viera Strýčková s prácou Fotografovanie sa umiestnili na druhom mieste a Július Zemaník s prácou Grafológia sa umiestnil na prvom mieste. Celoslovenské kolo SOČ sa konalo v Piešťanoch, kde dvaja naši žiaci obsadili štvrté miesto - Matúš Godál a piate miesto - Július Zemaník, za čo im srdečne blahoželáme a držíme palce i v budúcom roku pri písaní ďalších prác!