Úspech v celoslovenskom kole SOČ
Oznamy Pridané: 04. máj 2021

Úspech v celoslovenskom kole SOČ

Tento rok postúpili do celoštátneho kola Stredoškolskej odbornej činnosti až štyria naši študenti, ktorí zvíťazili vo svojich odboroch v krajskom kole koncom marca.

Na vynikajúcom druhom mieste sa v odbore 17 - Pedagogika, psychológia, sociológia umiestnila naša žiačka Veronika Mokránová.

Veronika vypracovala projekt "Ži-jem.sk". Môžete si jej web a blog pozrieť po kliknutí: TU

Práve prostredníctvom projektu chcela vzdelávať ľudí o poruchách príjmu potravy a vyvracať stereotypy o tejto problematike, ktoré stále existujú v podvedomí ľudí.

Snažila sa vytvoriť bezpečné útočisko pre ľudí, ktorí si prechádzajú temnými obdobiami a sprevádzajú ich počas tejto cesty aj problémy s príjmom potravy.

Veronika je študentkou tretieho ročníka anglickej bilingválnej triedy a jej hlavným cieľom je pomáhať ľuďom a robiť ich šťastnými.

Práve ľudia v jej okolí, ktorých trápia poruchy príjmu potravy a jej záľuba k psychológii ju inšpirovali k vytvoreniu webovskej stránky a blogu.

Cesta k vytvoreniu projektu nebola jednoduchá a aj počas každej obhajoby svojej práce musela vynaložiť značné úsilie.

Ako popisuje svoje dojmy z jednotlivých kôl SOČ samotná Veronika?

"Hlavnou časťou mojej práce, ako už mnohí viete, bolo vytvorenie projektu Ži-jem, ktorého hlavným cieľom bolo zvýšiť povedomie o problematike poruchách príjmu potravy. Samotná práca vyžadovala neustály kontakt s odborníkmi či pacientmi, ktorý dokázal byť, vzhľadom na odlišné rozvrhy, náročný ale zároveň bol neskutočne obohacujúci o mnohé informácie a i nové priateľstvá. Pri písaní práce bolo pre mňa asi najnáročnejšie nepísať zbytočne veľa textu o často nie až takých podstatných veciach a toto sa ukázalo byť najväčším problémom pri prezentovaní práce na krajskom kole, nakoľko som skutočne musela vybrať iba tie najpodstatnejšie informácie pre veľmi obmedzený čas. Pociťovala som, samozrejme, mierny stres počas toho, ako som na tej práci pracovala. Nebola som si istá, či výsledok bude taký, aký som chcela, no nakoniec som s výsledkami bola spokojná, i keď je stále priestor na zlepšenie. Všetok stres však zo mňa opadol, keď som mala ísť prezentovať, nakoľko som vedela, že som bola dobre pripravená. Myslím si, že možnosť robiť SOČ prináša mne i mojim spolužiakom a vrstovníkom mnohé príležitosti a skúsenosti, ktoré sa nám v budúcnosti môžu hodiť!" 

"Celoštátne kolo Stredoškolskej odbornej činnosti mi skutočne ukázalo, že ako obyčajná študentka strednej školy môžem robiť väčšie veci. Boli tam skutočne veľmi inšpiratívne práce, ktoré dosahovali vysokú úroveň. Je to skúsenosť, ktorá mi určite dá veľa a pripraví ma na ďalšie projekty, či už na strednej alebo na vysokej škole, nakoľko od nás bola vyžadovaná nie len zručnosť napísať odbornú prácu, ktorá by dodržiavala stanovené vlastnosti, ale mali sme si pripraviť krátku prezentáciu, v ktorej sme mali zhrnúť všetko, na čom sme pracovali. I keď ten časový limit bol veľmi obmedzujúci, nakoniec sme si s tým poradili a všetci sme to zvládli."

Ďakujeme všetkým našim žiakom za vynikajúcu reprezentáciu ich práce, našej školy a Trnavského kraja v celoštnátnom kole SOČ.

Veronike srdečne blahoželáme k dosiahnutému úspechu a prajeme veľa ďalších nápadov a práce s jej projektom, ktorý ži-je aj naďalej...

Facebook

Youtube kanál

 

INSTAGRAM

VIRTUÁLNA PREHLIADKA