Mesto Vrbové si spolu so žiakmi Gymnázia J.B.MAGINA pripomenuli následky pandémie

Dňa 13.4.2022 žiaci vrbovského gymnázia spolu s mestom v zastúpení p. primátorky Dott. Mgr.Emy Maggiovej sa rozhodli zapojiť do celoslovenského spomienkového projektu OZ Skutočné obete, ktorý pripomína tragické následky pandémie. Spomienkovým gestom je zasadenie Lipy, ktoré majú symbolicky žiť a dýchať za zosnulých.

„Lipa symbolizuje život a zdravie, ktoré musia nad pandémiou zvíťaziť!“ povedala p. primátorka žiakom ako spoločne vysádzali tieto prekrásne stromy. Bohužiaľ, tisíce ľudí v boji s koronavírusom svoj život prehrali. Už mnoho miest na Slovensku sa zapojilo do tohto projektu, a preto sme radi, že aj mesto Vrbové spolu s mladou generáciou, ukázalo svoju solidaritu a ohľaduplnosť k jej obetiam.

Koronavírus si na Slovensku vyžiadal tisíce obetí a zároveň tragicky poznačil životy ich blízkych. Veríme, že lipy zasadené za budovou gymnázia budú žiť celé stáročia na pamiatku obetí COVID-19.