Úspech na olympiáde mladých vedcov - IJSO

V zahraničí - International Junior Science Olympiad (skratkou IJSO), u nás známa ako Olympiáda mladých vedcov, do ktorej majú možnosť sa prihlásiť mladé talenty od roku 2004, ponúkala takúto možnosť aj v roku 2022.

Olympiáda mladých vedcov je vedomostná súťaž z fyziky, biológie a chémie. VIAC informácií - KLIK TU

Princíp súťaže pozostáva z dvoch častí: vedomostného testu a domáceho experimentu. Test bol tento rok vypĺňaný v online podobe a pokus si museli účastníci splniť samy doma.

V kole 2022 mali možnosť sa zúčastniť všetci študenti, ktorí nedovŕšia do konca kalendárneho roka 16 rokov, to znamená žiaci prvých ročníkov stredných škôl a žiaci osemročných gymnázií.

Túto príležitosť využila Lea Pálešová, žiačka 1.BB triedy rovnako ako ďalších 250 účastníkov, ktorí boli hodnotení komisiou.

Naša žiačka sa umiestnila na krásnom 24. mieste z pomedzi všetkých vyhodnotených žiakov, k čomu jej srdečne blahoželáme!!!

Výsledková listina - KLIK

Ďakujeme za odhodlanosť, pracovitosť a záujem o prírodné vedy venované tejto olympiáde a želáme aj ďalšie úspechy v tejto oblasti.