Poviedková súťaž ŤUKNI 2022

Žiaci Gymnázia J. B. Magina Vrbové sa v tomto roku prvýkrát zapojili aj do celoslovenskej dištančnej postupovej súťaže v poviedkovej tvorbe ŤUKNI.

V jazykovej kategórii Ruský jazyk naše žiačky obsadili prvé tri miesta. Vo finálovom kole sa na 1. mieste umiestnila Petronela Marčeková s poviedkou Baba a Jaga, na 2. mieste Nina Fodranová s poviedkou Moja nočná mora a na 3. mieste Chiara Pavelčiaková s poviedkou Púšť.

Všetky tri dievčatá sú žiačkami 2.BB triedy. Ich poviedky v ruskom jazyku hodnotila odborná porota, ktorá vyzdvihla originalitu, námet, umeleckú hodnotu a jazykovú úroveň ich prác. Okrem diplomov čakali na víťazov aj vecné ceny.

Našim žiačkam srdečne blahoželáme a želáme im veľa nových príležitostí v tvorivej umeleckej činnosti.