Ruské slovo 2022

Na celoslovenskom kole 16. ročníka republikovej súťaže v prednese ruskej poézie a prózy a v speve, Ruské slovo 2022, sa zúčastnilo 140 žiakov z 56 škôl. V tomto roku sa Ruské slovo nieslo v znamení témy Vo svete rozprávok. Celoslovenského kola sa prvýkrát zúčastnili aj žiaci Gymnázia J. B. Magina Vrbové a to formou videovystúpenia.

Ich mimoriadny talent, výber ukážky, precítenosť prednesu a melodickosť spevu vysoko ocenila aj odborná porota.

V rámci stredných škôl v kategórii Poézia sa na 3. mieste umiestnila Nina Hrdličková, žiačka 2.BB triedy, na 4. mieste Vladyslav Kovalskyi, žiak 2.BB triedy a na 6. mieste Lea Pálešová, žiačka 1.BB triedy. V kategórii spev našu školu reprezentovala Karolína Danišová, žiačka 2.BB triedy, ktorá sa v celoslovenskom kole umiestnila na 3. mieste.

Našim žiakom srdečne blahoželáme k diplomom.

Ďakujeme za ich odhodlanosť a úsilie a želáme im veľa úspechov v rozvíjaní svojho talentu a prehlbovaní záujmu o ruskú literatúru a ruskú hudbu.