Víťaz pilotného kola Olympiády kritického myslenia

Naši žiaci sa po prvýkrát zúčastnili koncom roka 2021 online kola Olympiády kritického myslenia. Táto súťaž prebieha v troch kolách - pilotnom, krajskom a finálnom.

15. decembra 2021 sa uskutočnilo pilotné - školské kolo prostredníctvom online testu, ktorý trval dve hodiny. Celkovo sa tohto kola olympiády zúčastnilo vyše 1100 študentov zo všetkých kútov Slovenska a naši žiaci v ňom dosiahli skvelé výsledky - Výsledky a pravidlá súťaže si môžete pozrieť TU (klik).

Olympiáda sa uskutočnila v dvoch kategóriách a obe kategórie mali za úlohu vypracovať otázky, ktoré preverili ich kritické myslenie, schopnosť hľadania dezinformácií v texte a formulovanie argumentov. Viac o olympiáde TU (klik).

V prvej kategórii - mladších ročníkov sa zúčastnili: Alex Holovič, Matúš Mikulec  - 2BA a z 2BB Matej Surový. Z vyše 530 žiakov sa najlepšie umiestnil Alex a to na 56. mieste. Pre všetkých troch sa jednalo o premiéru v tejto súťaži pričom s diskusným krúžkom len začínajú.

V druhej kategórií - starších ročníkov súťažili žiaci 4BA, menovite Adam Kinzel, Martina Valovičová, Marek Adamčík a Veronika Mokránová. Z 5BA to boli Marcel Holán, Šimon Bučka a Matej Raab, práve Matejovi sa podarilo v konkurencii 550 žiakov vyhrať prvé kolo.

Naša škola mala v prvej 50-tke ďalších štyroch zástupcov. Na skvelom 16. mieste skončil Adam Kinzel. Výborne si počínali aj Martina Valovičová na 36. mieste a Marek Adamčík na 48.

I. kategória - celý zoznam TU (klik)

Alex Holovič: 56. miesto – 67,5 bodov

Matúš Mikulec: 98. miesto – 63 bodov

Martin Surový: 301. miesto – 45 bodov

II. kategória - celý zoznam TU (klik)

Matej Raab: 1. miesto – 88 bodov

Adam Kinzel: 16. miesto - 78,5 bodov

Martina Valovičová: 36. miesto - 72,5 bodov

Marek Adamčík: 48. miesto - 70,5 bodov

Šimon Bučka: 87. miesto - 66,5 bodov

Veronika Mokránová: 105. miesto - 64 bodov

Marcel Holán: 220. miesto - 56 bodov

Naším žiakom držíme palce aj v marcovom - krajskom kole. Žiaci sú členovia diskusného krúžku Mgr. Jána Stankoviča.