Usmernenie výchovno vzdelávacieho procesu počas mimoriadnej situácie v súvislosti s ochorením Covid-19

Predkladáme Vám výňatok aktuálneho Usmernenie k postupu škôl a školských zariadení pri realizácií výchovno - vzdelávacieho procesu počas mimoriadnej situácie v sôvislosti s ochorením Covid-19 zo dňa 29.9.2020. (po kliknutí sa dostanete k celému usmerneniu)

Nad rámec opatrení vyplývajúcich z manuálov opatrení pre školy sa bez ohľadu na farbu semaforu predmetnej školy neodporúča realizovať:

• - organizáciu škôl v prírode a lyžiarskych výcvikov, a to ani dennou formou
  • - organizácia kultúrnych, umeleckých a tanečných aktivít mimo povinného výchovno-vzdelávacieho procesu (napr. stužková, venčeky, besiedky a pod.).

Nad rámec opatrení vyplývajúcich z manuálov opatrení pre školy sa  bez ohľadu na farbu semaforu predmetnej školy odporúča nasledovné aktivity realizovať dištančnou formou:

• - rodičovské združenia
  • - zasadnutia rady rodičov, rady školy a pod.
  • - všetky zasadnutia a stretnutia študentských organizácií (študentský parlament, študentský senát, rady študentov a iné)
  •

Telesná výchova sa nad rámec opatrení vyplývajúcich z manuálov opatrení pre školy, bez ohľadu na farbu semaforu predmetnej školy, odporúča realizovať len teoretickou formou.