Prváci na Malte: Jazykový kurz v objatí histórie a slnka

Prváci na Malte: Jazykový kurz v objatí histórie a slnka

V marci naši prváci vymenili školské lavice za slnečný ostrov v Stredozemnom mori. Jazykový pobyt na Malte nebol len o učení, ale aj o spoznávaní kultúry, nadväzovaní nových priateľstiev a nezabudnuteľných zážitkoch v mestečku Pembroke.


Každé poludnie patrilo intenzívnej výučbe v jazykovej škole Atlas Language School. Študenti absolvovali tri hodiny angličtiny denne v menších skupinách. Pod vedením výborných lektorov sa zameriavali najmä na komunikáciu a praktické využitie jazyka, čo im pomohlo odbúrať prirodzený rešpekt z rozprávania.
Žiaci boli ubytovaní priamo v miestnych rodinách. Žiaci tak mali jedinečnú príležitosť nahliadnuť do bežného života Malťanov, ochutnať domácu kuchyňu a komunikovať v angličtine aj v neformálnom prostredí.
Doobedia patrili objavovaniu ostrova. Ich kroky viedli do historickej Valletty, kde obdivovali architektúru zapísanú v zozname UNESCO, či starovekú Mdinu. Vynikajúci miestny sprievodca nám priblížil históriu i zaujímavosti ostrova. Okrem kultúrnych pamiatok si užili aj oddych na pobreží – dopoludnie strávené na pláži im pripomenulo, že jar na Malte má už takmer letný nádych.

Tento pobyt spojil príjemné s užitočným. Naši prváci sa vrátili domov nielen s lepšími jazykovými znalosťami, ale aj s rozhľadom, ktorý im pomôže v ďalšom štúdiu.

Facebook

Youtube kanál

 

INSTAGRAM

VIRTUÁLNA PREHLIADKA