4BA splavovala

4BA splavovala

    Splav Hrona 4. BA

 

    V dňoch 25.-27.6. sa naša trieda 4. BA rozhodla podniknúť splav Hrona ako koncoročný výlet. Po mnohých dohadovačkách sme sa zhodli a vybrali ubytovanie v obci Nemecká v penzióne Hradisko. V tomto ubytovacom zariadení sme boli už aj na našom KOČAPE na začiatku 3. ročníka.  Ubytovanie rovnako ako vtedy ani tentokrát nesklamalo. Po dlhej ceste, výdatnom obede a krátkom oddychu sme sa vybrali preskúmať okolie obce Nemecká. Po pár hodinách sme sa spokojní vrátili späť do penziónu, kde nás už čakala večera. Večer sme trávili v príjemnej atmosfére pri spoločenských hrách.

    Na druhý deň ráno sme sa po výborných raňajkách zbalili a príjemnou prechádzkou sme sa presunuli k miestu začiatku nášho splavu. Inštruktor nám vysvetlil presné pravidlá, ktoré sme museli dodržiavať vrámci našej bezpečnosti. Na vode sme zistili, že to nie je až tak jednoduché, ako sme predpokladali. Aj napriek tomu sme si splav všetci nesmierne užili a dpravili sa do cieľa v bezpečí. Unavení zo splavu sme si večer posadali okolo ohňa a trávili príjemný večer pod hviezdami.

    V posledný deň sme sa pobalili a po raňajkách vyrazili na vlak, ktorým sme sa všetci bezpečne a spokojne vrátili domov.

    Radi by sme sa všetci poďakovali našim úžasným pani učiteľkám, Mgr. Mirke Jamrichovej a Mgr. Hanke Puvákovej za skvelý výlet vo veľmi príjemnej atmosfére, vďaka čomu máme veľa nových zážitkov.

Soňa Predná