Gymnazisti opäť uspeli v Stredoškolskej odbornej činnosti

Krajské kolo súťažnej prehliadky SOČ sa konalo 4. apríla 2014 v priestoroch Strednej odbornej školy v Hlohovci. Prehliadka šikovnosti a umu je každoročne príležitosťou prezentovať schopnosti a záujmy stredoškolákov. Tento rok sa krajského kola súťaže zúčastnilo 14 študentov Gymnázia J. B. Magina vo Vrbovom, ktorí postúpili zo študentskej vedeckej konferencie, ktorá má na vrbovskom gymnáziu už tradíciu. Študenti sa prezentovali vo viacerých kategóriách od pôdohospodárstva a potravinárstva cez zdravotníctvo, životné prostredie a fyziku až po históriu, umenie a psychológiu. Študenti zaujali najmä výbornou schopnosťou prezentácie a osobnou zaangažovanosťou. Postupové miesta do celoslovenského kola SOČ, ktoré sa bude konať 22.- 25.4.2014 v Starej Ľubovni si vybojovali traja študenti. Prvé miesto v kategórii história, filozofia, právne vedy získal Matúš Godál s prácou „Veľkomoravská ríša - Kostolec Ducové“ , druhé miesta získali Patrik Predný a jeho práca „Kaprárina“ v kategórii pôdohospodárstvo a Ivetka Mrázová s prácou „Výroba syrov“ v kategórii chémia a potravinárstvo . Na treťom mieste vo svojich kategóriách sa umiestnila Dominika Netschová s prácou „ Zošit –zrkadlo žiaka?“ a Andrej Vnučko s jeho prácou „RC modely“.