Úspechy v celoslovenských  a medzinárodných literárnych a jazykových súťažiach

Úspechy v celoslovenských a medzinárodných literárnych a jazykových súťažiach

Žiaci Gymnázia J. B. Magina žali úspechy v celoslovenských  a medzinárodných literárnych a jazykových súťažiach

V mesiaci november 2023 sa naši žiaci nielen zúčastnili, ale aj získali popredné umiestnenia v medzinárodných jazykových súťažiach. Prvou bola jazyková olympiáda Infourok. Ide o súťaž v ruskom jazyku, do ktorej sa zapájajú študenti z celého sveta a overujú si vedomosti z oblastí ako matematika, biológia či anglický jazyk. Do tejto súťaže sa zapojilo okolo 30 000 účastníkov a naši žiaci sa umiestnili na 1. až 3. mieste.

Ďalším úspechom je umiestnenie žiačky 3.BA Emy Benianovej na 1. mieste v celoslovenskej súťaži v písaní prózy a poézie v cudzom jazyku „MÚZA“. DIPLOM - klik 

Asi najväčším ocenením pre túto žiačku je fakt, že jej básne budú publikované v samostatnej zbierke básní. A tu je krátky postreh tejto talentovanej žiačky k vlastnej tvorbe.

Básnenie

Čo ak je krása okolo nás taká mocná, že oči na jej vnímanie nestačia? Poézia pre mňa predstavuje umelecký jazyk, ktorý sa dokáže hlboko dotknúť ľudskej duše, kde žiadne limity neplatia. Vo svete poézie môžem objavovať nové perspektívy a vyjadrovať aj tie najjemnejšie detaily môjho vnímania sveta, ktorým dokáže človek porozumieť, aj bez šeptania. Tak prečo hľadať zmysel v útrapách plných nešťastia, ak si básňami dokážem privolať pocit svitania. 

Ema Benianová

 

Facebook

Youtube kanál

 

INSTAGRAM

VIRTUÁLNA PREHLIADKA