Jarné upratovanie Zelného kútika

Jarné upratovanie Zelného kútika

Kolégium Zelenej školy vytvorilo už mnoho rôznych projektov s environmentálnym zameraním. Jedným z nich je už našim žiakom známy Zelený kútik, situovaný pred budovou školy. Tento Zelený kútik vytvoril pri našom gymnáziu miesto, v ktorom môžu naši žiaci tráviť voľný čas či využiť tento priestor aj ako „učebňu“ na vyučovacej hodine, vďaka čomu si môžu ozvláštniť a spríjemniť učenie aj takýmto spôsobom. Skrášlené prostredie a netradičné posedenie s obľubou využívajú aj obyvatelia mesta pri svojich vychádzkach. Kútik tak neslúži iba gymnazistom, ale aj širokému okoliu.

Avšak, väčšina takýchto projektov nie je jednorazová, nie je typu spravím a hotovo. Aj Zelený kútik  sa musí vydržiavať, skrášľovať, zbaviť sa buriny či vyčistiť priestor znečistený odpadom. Na túto úlohu sa podujali členovia Zelenej školy, ktorí vykonali generálnu údržbu kútika. Vďaka nim tak môžeme mať s príchodom jari a teplejšieho počasia opäť pripravené miesto pri škole využiteľné na rekreáciu.

Zelený kútik je projekt, ktorý sa nevyskytuje na každej škole a je potrebné, aby sme si ho aj vážili a cenili si prácu iných. Napokon, v dnešnej dobe, ktorá je zaťažená environmentálnymi problémami majúcimi vážny dopad na budúcnosť ľudstva to môže byť práve náš vzťah k prírode získaný aj skrz Zelený kútik, ktorý môže spraviť zmenu.

Facebook

Youtube kanál

 

INSTAGRAM

VIRTUÁLNA PREHLIADKA