Branný súboj študentov

Branný súboj študentov

V piatok 5. apríla 2019, sme sa piati študenti – Jakub Klein, Jakub Barančík, Matej Bero, Patrik Ščepko   a Martin  Lago, zúčastnili Dobrovoľnej vojenskej  prípravy v Trnave, v rámci súťaže Branný súboj študentov Trnavského kraja.
Museli sme tu splniť množstvo úloh, ktoré si pre nás pripravili Ozbrojené sily Slovenskej republiky. Nie všetci z členov nášho tímu sa zúčastnili všetkých disciplín. Ako prvá bola disciplína silová t. j. - kliky, zhyby a brušáky. Do každej z týchto troch častí sme si vybrali troch najlepších z nás, ktorí sa najviac hodili na jednotlivé úlohy. Ďalej sme pokračovali v disciplíne, v ktorej bolo za úlohu trafiť čo najväčší počet bodov na terči, strieľali sme z dvoch air-softových zbraní. V našom ťažení sme  pokračovali testom o histórii Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Po teste sme sa presunuli na jedinú disciplínu, do ktorej sme museli vybrať až štyroch členov. Išlo tu o záchranu priateľa zo zamoreného priestoru, o prvú pomoc a nakoniec sme museli ošetriť otvorenú ranu na dolnej končatine. Poslednou, finálnou disciplínou bol 12 minútový beh. Po splnení všetkých úloh sme mali obed a čakali sme na vyhodnotenie. Vyhodnotenie bolo neskutočne napínavé a nakoniec aj vďaka nášmu veľkému úsiliu sa nám podarilo vybojovať vynikajúce druhé miesto, len o pár bodov za prvým tímom z Hlohovca.

Zo súťaže sme si odniesli veľa skúseností, poznatkov a v neposlednom rade aj skvelý výsledok, na ktorý sme  nesmierne hrdí.

Facebook

Youtube kanál