Medzinárodná športová súťaž vo Vítkove

Naši študenti sa 22.9.2023 zúčastnili medzinárodného športového turnaja vo Vitkove v Českej republike. Súťažili spoločne so žiakmi českého a poľského gymnázia v kategórii starších žiakov v dvoch disciplínach - floorbal a atletika. Vo floorbale sa chlapci z gymnázia J. B. Magina umiestnili na 2. mieste a naše dievčatá sa zaslúžene tešili z 1. miesta a zlatého pohára, ktorý vybojovali v tesnom súboji v samostatných nájazdoch. Po krátkej prestávke nasledovala atletika, v nej sa našej škole podarilo poraziť zahraničných súperov vo všetkých disciplínach, ako vrh medicinbalom, skok do diaľky, beh na 60 m a štafeta 5x100. Chlapčenské družstvo spoločne s dievčenským družstvom vyhralo štafety a niektorí súťažiaci prekonali svoje osobné rekordy. Domov sme si z atletiky priniesli diplomy, 1. miesta a zlaté poháre.

Ďakujeme našim prvákom a druhákom za vzornú reprezentáciu školy.