Kam ďalej?

Kam ďalej?

Mať cieľ je dôležité, ale nestratiť ho je najdôležitejšie...

Každoročne sa žiaci končiacich ročníkov zúčastňujú veľtrhu vysokých škôl – Gaudeamus, ktorý tento rok prebiehal v dňoch 24. - 26.9.2019 v bratislavskej Inchebe.

Naozaj neskutočné množstvo odborov, fakúlt, zameraní, ktorými sa mladí ľudia môžu vydať nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí - od manažmentu cez jazyky a techniku až k teológii či žurnalistike.

Stačí spoznať samého seba a dobre si vybrať.

Z Gaudeamu mám super pocit, keďže som si tento rok práve na ňom vybrala svoju vysnívanú budúcu vysokú školu.“ (Dominika)

„Gaudeamus pre mňa určite nebol stratou času, pretože tam boli veľmi ochotní ľudia, ktorí odpovedali na moje otázky ohľadom vysokých škôl, na ktoré si chcem podať prihlášku. Tieto veľtrhy určite pomáhajú rozšíriť si obzory a vrelo ich odporúčam aj mladším študentom – napríklad pred výberom seminárov.“ (Bibiana)

„Vďaka Gaudeamu som výrazne zredukovala počet vysokých škôl, nad ktorými som uvažovala. Rozhovory so študentami daných škôl, ako aj s profesormi mi pomohli určiť si priority. Je to naozaj úplne iné, ako keď si hľadáte informácie o školách len na internete.“ (Dominika)

„Pre mňa je po Gaudeame rozhodovanie paradoxne ťažšie, spoznala som ďalšie školy a odbory, ktoré ma oslovili a zaujali. Naozaj neviem, čo si vyberiem. Ale hlavné je, že som spoznala nové možnosti a môže ma to v živote posunúť ďalej ako som si myslela.“ (Laura)

Facebook

Youtube kanál