OCEŇOVANIE NAJLEPŠÍCH ŠTUDENTOV MESTOM VRBOVÉ

OCEŇOVANIE NAJLEPŠÍCH ŠTUDENTOV MESTOM VRBOVÉ

S blížiacim sa koncom školského roka je na rade oceňovanie tých najlepších

 

Tvrdá práca našich študentov a napätie z písomiek sa chýli pomaly ku koncu. S blížiacim sa koncom školského roka 2018/2019 prišlo na rade oceňovanie tých najúspešnejších.

Veľmi si vážime, že mesto Vrbové pod vedením pani primátorky Dott. Mgr. Emy Magiovej nezabúda na tých najlepších a každý rok  oceňuje  našich žiakov, ktorým sa  opätovne darilo v krajských, okresných, ale aj celoslovenských vedomostných a športových súťažiach.

V závere školského roka nemôžeme zabudnúť aj našich maturantov, ktorí skúšku dospelosti všetci úspešne zvládli, a tak zavŕšili ďalšiu dôležitú etapu svojho života.  Prevzatím maturitného vysvedčenia, získali tak dlho očakávanú vstupenku na vysoké školy. Ich výber je podľa našich informácií veľmi rozmanitý – od masmediálnej komunikácie cez právo, pedagogiku, filológiu, filozofiu či fyzioterapiu – až po Akadémiu policajného zboru, kriminalistiku či štúdium japončiny.

Osobitne nás však teší fakt, že viac ako polovica tohoročných absolventov má namierené na vysoké školy prírodovedného zamerania, a to nielen na Slovensku, ale i v zahraničí – predovšetkým na českých vysokých školách, no i v Rakúsku, Dánsku či v Škótsku.  Novinkou toho roku je výrazný nárast záujmu o štúdium ekonomických smerov.

Nech už mieria kroky našich absolventov kamkoľvek, veríme, že sú dobre pripravení do života, zvládnu náročné vysokoškolské štúdium a urobia vo svojom živote veľa správnych rozhodnutí. Vyslovujeme nádej, že sa budú radi vracať na svoju strednú školu a prinesú nám samé dobré správy o svojich študijných a osobných úspechoch.

Držíme im palce a želáme veľa šťastia! 

Pedagógovia a zamestnanci Gymnázia J.B.Magina

                                                                                                                                  (ir)

 

Facebook

Youtube kanál