Run4Magin opäť súčasťou Wings for Life World Run
Nedeľa 10. mája 2026 bola pre mnohých obyčajným dňom oddychu. Pre študentov nášho gymnázia sa však niesla v znamení športu, solidarity a pomoci druhým. Aj tento rok sme sa totiž zapojili do celosvetového charitatívneho podujatia Wings for Life World Run, ktoré každoročne spája státisíce ľudí z celého sveta s jediným cieľom, a to podporiť výskum poranení miechy a pomôcť tým, ktorí to potrebujú.
Pod tímom Run4Magin reprezentovalo naše gymnázium 9 študentov. K nim sa pridali aj dvaja študenti zo Žilinskej univerzity UNIZA, ktorí sa rozhodli podporiť náš tím a stať sa súčasťou tejto krásnej myšlienky. Spoločne všetci účastníci odbehli úctyhodných 120 kilometrov a zároveň sa im podarilo vyzbierať 234 eur, ktoré poputujú na podporu výskumu a liečby poranení miechy.
Atmosféra počas celého dňa bola plná energie, vzájomnej podpory a športového ducha. Každý kilometer predstavoval nielen fyzickú výzvu, ale aj symbol solidarity s ľuďmi, ktorí nemajú možnosť pohybu bez obmedzení. Práve v tom spočíva jedinečnosť podujatia Wings for Life World Run, nejde len o športový výkon, ale najmä o spoločnú pomoc a myšlienku, že aj malý krok môže znamenať veľkú pomoc.
Organizáciu podujatia na našej škole zastrešoval krúžok GJBM Outdoor Club pod vedením Timei Táborskej, ktorá celé podujatie koordinovala a motivovala študentov k účasti. Poďakovanie patrí aj všetkým bežcom a podporovateľom, ktorí svojou energiou, odhodlaním a ochotou pomáhať ukázali, že na našom gymnáziu nechýba tímový duch ani chuť robiť dobré veci.
Sme veľmi radi, že sa z účasti na Wings for Life World Run stáva na našej škole pekná tradícia. Veríme, že aj v ďalších rokoch sa k tímu Run4Magin pridajú ďalší študenti a spoločne budeme môcť opäť pomáhať pohybom.