Od septembra sa zapájame...
DofE Pridané: 06. júl 2021

Od septembra sa zapájame...

Program DofE na Gymnáziu Jána Balzatára Magina Vrbové:

Naša škola sa rozhodla zapojiť do vzdelávacieho programu Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburgu v júni 2021. Dôvodom je skutočnosť, že  dobrovoľníctvo je pre nás jedným z kľúčových nástrojov v rámci vzdelávania mladých ľudí. Od septembra 2021 spúšťame nábor na zapojenie sa do tohto skvelého projektu a veríme , že jeho myšlienka osloví mnoho našich študentov.

V prípade záujmu o zapojenie sa alebo akýchkoľvek otázok týkajúcich sa DofE kontaktujte:
• Mgr. Ján Stankovič - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
• Mgr. Alexandra Gabaríková  - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

                                                  

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je vzdelávací program pod záštitou britskej kráľovskej rodiny. Ide o jeden z popredných programov pracujúcich s mladými ľuďmi, ktorý ich pripravuje na život a zamestnanie. V roku 2013 sa do programu zapojilo viac ako milión mladých ľudí z viac ako 140 krajín sveta. Počas takmer 60-ročnej existencie DofE inšpiroval a zmenil životy viac ako ôsmim miliónom mladých ľudí na celom svete. DofE môže hrať kľúčovú rolu v rozvoji študentov mimo vyučovania prostredníctvom vytvárania príležitostí pre mládež na rozvíjanie ich zručností, zdravého životného štýlu, pomoci druhým a prostredníctvom zážitku z Dobrodružnej expedície. Za svoje úsilie sú študenti oceňovaní prestížnym certifikátom, ktorý má celosvetovú platnosť a hodnotu. Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu ráta s tým, že každý mladý človek má potenciál uspieť bez ohľadu na to z akého prostredia vychádza. Mladí ľudia, ktorí sa zapoja do programu, sa stávajú sebaistejšími, cieľavedomejšími, rozvíjajú svoje zručnosti v oblastiach ako komunikácia, riešenie problémov a líderstvo. 

Stránka Národnej kancelárie programu DofE na Slovensku: www.dofe.sk
Oficiálna stránka medzinárodnej Nadácie programu: www.intaward.org

Facebook

Youtube kanál

 

INSTAGRAM

VIRTUÁLNA PREHLIADKA