OZNAM RIADITEĽKY ŠKOLY/call centrum/psychologická pomoc

• Vážení rodičia a žiaci,

vzhľadom na pokračujúci stav a vývoj epidemiologickej situácie a v zmysle nariadenia Ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR, ako aj nariadenia zriaďovateľa školy zo dňa 24.03.2020 Vám oznamujem, že  sa

PRERUŠUJE klasické vyučovanie na našej škole do odvolania.

Žiadam všetkých rodičov, žiakov a zamestnancov školy, aby pravidelne sledovali aktuálne informácie týkajúce sa vzniknutej situácie na web stránke našej školy.

Pre žiakov školy platí nariadené samoštúdium prostredníctvom elektronickej komunikácie s pedagógmi školy.

Dňa 08.04.2020 pedagogická rada Gymnázia J.B.Magina Vrbové odsúhlasila zmeny klasifikácie tých predmetov, ktorých cieľové požiadavky v čase prerušenia vyučovania nemôžu byť kvalitne a plnohodnotne splnené.

Zmeny sa týkajú dvoch predmetov a to: Telesná a športová výchova, Umenie a kultúra. Uvedené predmety budú v 2.polroku šk.roka 2019/2020 hodnotené slovom absolvoval.

Klasifikácia ostatných predmetov ostáva nezmenená.

Kto nemá prihlasovacie údaje do IZK, nech kontaktuje svojho triedneho učiteľa (prípadne priamo:Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.)

V tejto súvislosti dochádza v uvedenom období :

• - k zrušeniu externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky 2020 v riadnom a taktiež v náhradnom termíne

• - k zmene termínu ústnej formy internej maturitnej skúšky 2020 - do 14-tich dní od obnovenia vyučovania, najneskôr do 30.06.2020

• - k presunu termínu prijímacích skúšok – po obnovení vyučovania, najneskôr do 30.06.2020

Ministerstvo a zriaďovateľ školy (TTSK) priebežne hodnotia situáciu a zverejňujú ďalšie postupy výchovno-vzdelávacieho procesu na školách, ktoré budeme zverejňovať aj na našej web stránke.

Dávame Vám do pozornosti novú web stránku ministerstva školstva - www.ucimenadialku.sk, kde môžete získať všetky informácie a pokyny, resp. odpovede na Vaše otázky.

Učitelia a rodičia sa môžu obracať so svojimi otázkami k aktuálnej situácii šíriacej sa epidémie koronavírusu na odborníkov call centra rezortu školstva.

K dispozícii im bude v pracovných dňoch od 8:00 h do 16:00 h na bezplatnom telefónnom čísle 0800 138 033 alebo e-mailovej adrese Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

Vďaka týmto kontaktom získajú zároveň aj ďalšie cenné informácie súvisiace so spustením portálu www.ucimenadialku.sk, ktorý má pomôcť učiteľom, zriaďovateľom, ale aj žiakom a ich rodičom zvládnuť obdobie počas prerušeného vyučovania na školách.

Pre rodičov a žiakov sprístupňujeme na priložených plagátoch informácie o psychologickej pomoci v rámci Trnavského samosprávneho kraja, ktorú môžu v prípade potreby využiť.