Začiatok školského roka 2020/2021 - základné informácie aktualizované 27.8.2020

Začiatok školského roka 2020/2021 bude iný ako tie predchádzajúce, zverejňujeme pre žiakov školy a ich zákonných zástupcov informácie a pokyny k začiatku školského roka.

• - Zverejňujeme k nahliadnutiu aj MANUÁL pre stredné školy
  • - Zverejňujeme aj SEMAFOR pre stredné školy
  • - Zverejňujeme PODMIENKY VSTUPU do školy

- Zverejňujenme VŠEOBECNÉ INTERNÉ POKYNY  k preventívnym opatreniam v čase mimoriadnej situácie v školskom roku 2020/2021

Základné pokyny pre zákonných zástupcov

- zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode žiaka do strednej školy a pri odchode žiaka zo strednej školy (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk v zmysle aktuálnych opatrení ÚVZ SR).

· zabezpečí pre svoje dieťa každý deň dve rúška (jedno náhradné, musí mať pri sebe v prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky.

· Predkladá pri prvom nástupe žiaka do školy čestné prehlásenie (po prekliknutí k dispozícii) alebo po každom prerušení dochádzky žiaka do strednej školy v trvaní viac ako tri pracovné dni predkladá písomné vyhlásenie (po prekliknutí k dispozícii) o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie. Informuje triedneho učiteľa jeden deň vopred o opätovnom nástupe svojho dieťaťa do školy.

· V prípade, že má u svojho dieťaťa podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je žiakovi prerušená dochádzka do školy. Ak ide o plnoletých žiakov, plnia uvedené povinnosti osobne. Ak ide o žiakov, ubytovaných v školskom internáte, uvedené povinnosti na nevyhnutne potrebný čas plní školský internát, a to aj v prípade plnoletých ubytovaných žiakov.

· Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest) nesmie vstúpiť do priestorov strednej školy, jazykovej školy alebo školského internátu.

· Ak žiak v priebehu dňa vykazuje niektorý z možných príznakov COVID-19, bezodkladne si nasadí rúško a bude umiestnený do samostatnej izolačnej miestnosti (školský klub) a triedny učiteľ bude kontaktovať zákonných zástupcov, ktorí ho bezodkladne vyzdvihnú.

Základné pokyny pre žiakov školy

- Pri každom vstupe do školy si každý žiak a zamestnanec dezinfikuje ruky dezinfekciou, ktorá je umiestnená pri vstupných vchodových dverách.

- Žiak nosí rúško všade vo vnútorných priestoroch strednej školy, okrem svojej triedy a interných priestorov školy, kde prebieha výchovno-vzdelávací proces. Možné zmeny v nosení rúšok sa budú diať v zmysle aktuálnych opatrení ÚVZ SR.

- Pri výchove a vzdelávaní, kedy dochádza k premiešavaniu žiakov z iných tried (napr. cudzie jazyky) žiaci nosia rúško.

- Veľká prestávka  sa môže realizovať vo vyhradenom priestore vo vyhradenom exteriéri ( pred budovou školy, v zelenom kútiku), alebo v danej triede pri priamom vetraní s cieľom eliminovať prechádzanie sa po chodbách. V aule sa môžu žiaci zdržiavať v jednom čase pri max. počte 10 žiakov z rôznych tried.

- Stravovanie bude zabezpečené v jedálni II. ZŠ vo Vrbovom počas obedovej prestávky v čase od 11.30 hod. do 12.15 hod., tak aby sa žiaci našej školy nemiešali so žiakmi ZŠ. Žiak vchádza do jedálne prezutý, s rúškom na tvári, ktoré si skladá iba počas jedenia, sedí vo vyhradenom priestore pre žiakov gymnázia, tak aby sa nemiešal so žiakmi inej triedy.

Plán aktivít v prvom týždni školského roka 2020/2021 - materiál po preklinutí