HOLLÉHO PAMÄTNÍK 2020

Regionálne kolo súťaže v prednese umeleckej poézie a prózy - Hollého pamätník 2020 sa uskutočnilo 17. septembra 2020 v Hudobnom oddelení knižnice, ul. M. Schneidera Trnavského 5 v Trnave.

Na podujatí našu školu reprezentovali Dorota Vindišová z 2.BA v kategórii poézia a Krištof Gabriel Novák z 2.BB v kategórii próza. Obaja získali vo veľkej konkurencii pekné 3. miesto.

Na záver podujatia sa konal rozborový seminár, ktorý bol pre súťažiacich obzvlášť veľkým prínosom. Každý účastník súťaže si vypočul od odbornej poroty, v ktorej nechýbala herečka či vysokoškolský pedagóg, slová uznania, no i konštruktívnej kritiky.

Všetci zúčastnení sa zhodli v jednom – bolo to príjemne strávené dopoludnie v spoločnosti umeleckého slova i príjemných, kultivovaných ľudí.