Krajské kolo SOČ 2024 - Galanta

V piatok 22. marca 2024 sa na SOŠ obchodu a služieb v Galante konal už 46. ročník Krajského kola Stredoškolskej odbornej činnosti. Z našej školy do krajského kola SOČ zasielame víťazov Školskej vedeckej konferencie:

04 – Biológia: Martina Baleková 3BB – Helicobacter pyroli

05 – Životné prostredie: Lea Pálešová 3BB – Chránené živočíchy v Kremnických vrchoch

11 - Informatika: Sebastián Grof 3BA - Online bezpečnosť

11 - Informatika: Michal Bernát 3BB – Pretaktovanie procesorov a grafických čipov

13 – História, filozofia, právne vedy: Anna Butašová 3BB – Porovnanie vojny na Ukrajine s „Umenie Vojny“ od Sun Tzu

16 – Teória kultúry, umenie, umelecká, odevná tvorba: Petronela Marčeková 4BB – Tvorba prekladovej knihy

16 – Teória kultúry, umenie, umelecká, odevná tvorba: Zuzana Záhorcová 3BB – Tanečné štýly

17 – Pedagogika, psychológia, sociológia: Alexandra Kinzlová 3BB – Kanisterapia

17 – Pedagogika, psychológia, sociológia: Alisa Lesay 3BA – Ako imigrácia ovplyvňuje človeka.

Našu školu žiaci úspešne reprezentovali a žiačky Alexandra Kinzlová s prácou Kanisterapia a Petronela Marčeková s Tvorbou prekladovej knihy skončili na krásnom treťom mieste. Písanie odbornej práce vyžaduje správnu teoretickú prípravu, spracovanie praktickej časti, analýzu získaných dát, vynikajúcu formálnu úpravu a v neposlednom rade veľa voľného času.

Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a oceneným blahoželáme.