Krajské kolo v súťaži Enersol

Dňa 20.3.2015 sa žiaci našej školy zúčastnili krajského kola súťaže Enersol. Je to súťaž, ktorá sa zaoberá obnoviteľnými zdrojmi energie a jej realizátori sa snažia hľadať riešenia, ktoré by viedli k ich intenzívnejšiemu využívaniu. V hlavnej kategórii žiaci Veronika Gacková a Filip Tomáška prezentovali projekt s názvom ,,Náš vysnívaný dom,, , v ktorom si pripravili návrh eko- domu. V tomto projekte sme sa venovali úspore energií, snažili sme sa navrhnúť systémy, pomocou ktorých by sme šetrili elektrickú energiu, vodu či plyn. Tento projekt veľmi zaujal a naši žiaci pod vedením Mgr. Michálkovej získali prvé miesto a postup do celoslovenského kola.
Do tvorivej kategórie sa zapojili Ester Nekorancová a Adrián Páleš s projektom ,, Charge no charge,, , kde využili cenné rady pani Ing. Filanovej, spojili ich so svojou kreativitou a zhotovili bicykel, ktorý súčasne slúži ako nabíjačka na mobilný telefón. Za výrobok, ktorého realizácia stála veľa času a síl si žiaci vybojovali druhé miesto a tiež postup do celoslovenského kola.